Pierwszy taniec Katowice

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.11.2022

Pierwszy taniec Katowice

Zdecydowanie naukę pierwszego tańca dobrze jest zacząć od jasnego określenia własnych oczekiwań. Ułatwi nam to pracę z instruktorem zarówno na etapie tworzenia choreografii, jak i samej nauki tańca. Pierwszy taniec, to jedyny, niepowtarzalny moment w naszym życiu, zatem nie bójmy się konfrontować naszych wizji i pragnień z doświadczonym instruktorem.

Nauka pierwszego tańca w Katowicach


Czy dobór instruktora ma znaczenie?

Dobór odpowiedniego instruktora jest bardzo ważny. Dlatego decydując się na kurs tańca weselnego w Katowicach, dobrze jest upewnić się, czy w wybranej przez nas szkole, zajęcia prowadzi wykwalifikowany nauczyciel. Instruktor zadba przede wszystkim o przygotowanie naszego tańca weselnego od strony technicznej. Współpracując z instruktorem, jesteśmy w stanie stworzyć choreografię kompatybilną zarówno z naszymi oczekiwaniami, charakterem, jak i temperamentem.  Zdarza się, że narzeczeni decydują się na samodzielne przygotowanie pierwszego tańca. Jeśli jednak nie czujemy się zbyt pewnie na parkiecie, lub po prostu mamy konkretne oczekiwania co do naszego tańca weselnego, warto skorzystać z doświadczenia specjalistów. 

Pierwszy taniec w Katowicach - jaki styl wybrać?

Marzeniem jednych państwa młodych będzie zatańczyć uroczystego, romantycznego walca z widokiem na Katowicką panoramę, zaś drudzy zdecydują się na coś żywiołowego, jak jive. Jeszcze inni na swój pierwszy taniec wybiorą temperamentną i oryginalną sambę. Właśnie dlatego najważniejsze jest to, aby pierwszy taniec był dopasowany zarówno do marzeń, charakterów, jak i możliwości tanecznych młodej pary. Jeśli wybrany przez nas styl tańca jest mało popularny, nie należy się tym przejmować. W obecnych czasach szkoły tańca oferują naprawdę wiele możliwości i bez problemu jesteśmy w stanie zapisać się na lekcje wszelkiego rodzaju tańców towarzyskich. 

Szkoła tańca w Katowicach - jaką wybrać?

Czym się kierować przy wyborze szkoły tańca?

Jednym z głównych kryteriów, którymi zazwyczaj kierujemy się wybierając szkołę tańca, są znalezione w wyszukiwarce internetowej opinie. Oczywiście, jak najbardziej warto jest je sprawdzać. Należy jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie z nich są kompatybilne z rzeczywistością. Dlatego warto zwracać uwagę na osobiste rekomendacje konkretnej placówki, gdyż wybór placówki z tak zwanego “polecenia” na ogół okazuje się trafny. Dla wielu par istotną kwestią przy wyborze szkoły tańca jest także lokalizacja. Szczególnie w dobie dzisiejszych czasów, gdy tempo życia bywa zawrotne, zależy nam na tym, aby przemieszczać się możliwie, jak najszybciej. Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretną szkołę tańca, sprawdźmy, czy znajduje się ona w łatwo dostępnym dla nas miejscu (na przykład niedaleko naszego miejsca zamieszkania), gdyż długodystansowe podróże mogą, po pewnym czasie, stać się dla nas uciążliwe.

Studia tańca na Śląsku

Kurs tańca dla narzeczonych na Śląsku oferuje nam większość szkół tańca towarzyskiego. Korzystając z linii autobusowych, kursujących pomiędzy miastami, zyskujemy łatwość w przemieszczaniu się na terenie Śląska, co znacznie poszerza nasze możliwości w kwestii wyboru szkoły tańca.  W Katowicach znajdziemy takie studia tańca, jak między innymi: szkoła tańca Easy center, Szkoła tańca Nova, Klub tańca Avangarda, Studio tańca Prestige, Carmen dance center czy Salsopolis. I chociaż jest ich tam zdecydowanie najwięcej, w okolicznych miejscowościach znajdziemy równie profesjonalne szkoły tańca, jak na przykład Śląska szkoła tańca w Bytomiu.

Kurs pierwszego tańca w Katowicach


Czym jest kurs tańca weselnego?

Kurs pierwszego tańca przeznaczony jest dla par planujących ślub i chcących przygotować się do pierwszego tańca wykonywanego podczas swojego przyjęcia weselnego. Został stworzony, aby umożliwić naukę najbardziej popularnych kroków tańców towarzyskich, najczęściej wykorzystywanych na weselach.

Indywidualne lekcje tańca a grupowe zajęcia taneczne w Katowicach

Zapisując się na kurs tańca weselnego w Katowicach mamy do wyboru dwie opcje kursu. Są to lekcje indywidualne lub grupowe zajęcia zorganizowane.  Osobom bardziej wymagającym lub takim, które zwyczajnie nie mają ochoty dzielić się swoimi umiejętnościami tanecznymi z innymi parami, poleca się zajęcia indywidualne. Dzięki wyborowi tego rodzaju kursu narzeczeni mają pewność, że cała uwaga instruktorów, poświęcona jest rozwojowi ich umiejętności. Dodatkowo indywidualny system nauczania, umożliwia ułożenie spersonalizowanej choreografii (i szybsze opanowanie jej), do wcześniej wybranej przez młodą parę muzyki. Zajęcia grupowe, to zdecydowanie rzadziej wybierana przez młodą parę forma nauki tańca. Jednak przy sumienności i zaangażowaniu może być ona równie skuteczna, jak i lekcje indywidualne. Odbywają się w kameralnych grupach (około 5-6 par) i są świetną okazją do nawiązania nowych znajomości. Idealnie sprawdzą się dla par, które mają dość luźny stosunek do przyjęcia weselnego, a taniec traktują przede wszystkim, jak dobrą zabawę.

Kurs tańca na śląsku z kartą multisport

Obecnie coraz więcej szkół tańca zarówno w Katowicach, jak i okolicznych miastach, honoruje karty multisport. Dlatego, jeżeli sami jesteśmy w jej posiadaniu, warto zorientować się, czy w wybranej przez nas placówce będziemy mogli skorzystać z przysługującej nam ulgi. I chociaż szczególną popularnością cieszą się obecnie kursy tańca towarzyskiego, karta multisport umożliwia nam również wzięcie udziału w wielu kursach tańca solowego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Pierwszy Taniec Warszawa

Pierwszy Taniec Warszawa

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość
Pierwszy taniec Wrocław

Pierwszy taniec Wrocław

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość