Pierwszy Taniec Warszawa

Autor artykułu: Karolina Matlęga
Ostatnia aktualizacja 05.11.2022

Pierwszy Taniec Warszawa

Z naukowego punktu widzenia, taniec jest bardzo zdrowy dla naszego organizmu. Poprawia jego wytrzymałość i zwiększa odporność, pobudzając mechanizmy obronne. Taniec podnosi koncentrację, a nawet - jak dowodzą badania naukowe - zapobiega demencji. Jest świetną alternatywą dla popularnego w dzisiejszych czasach fitnessu, ponieważ wzmacnia mięśnie, zwiększa siłę i kształtuje naszą sylwetkę. Decydując się na kurs tańca warto zapoznać się z ofertą interesującej nas szkoły. Najłatwiej możemy tego dokonać poprzez eksplorację strony internetowej danej placówki. Pozwoli nam to na porównanie w różnych placówkach istotnych kwestii, takich, jak rodzaj kursu (lekcje indywidualne, lub zajęcia grupowe), czas trwania kursu, cena oraz doświadczenie instruktorów.

Nauka pierwszego tańca w Warszawie - od czego zacząć?

Nauka tańca weselnego rozpoczyna się już od podjęcia decyzji o zapisaniu się na kurs. Jak każdą przygodę z nauką czegoś nowego, naukę tańca w Warszawie należy zacząć od wyboru odpowiedniej szkoły, oraz instruktora, który pomoże nam nabyć, a następnie doskonalić zdobyte umiejętności. Warto również przemyśleć zakup tanecznych butów ślubnych, zwłaszcza jeśli mamy zamiar tańczyć na naszym weselu do białego rana. Takiego zakupu możemy dokonać w przeznaczonych do tego sklepach tanecznych, których na terenie Warszawy znajdziemy co najmniej kilkanaście.  Należy jednak pamiętać, że sama szkoła tańca, czy profesjonalne obuwie, to nie wszystko. Ostatecznie kluczem do sukcesu będzie nasza sumienność, wytrwałość i zaangażowanie w zajęcia.

Szkoła tańca w Warszawie - jaką wybrać?


Czym kierować się przy wyborze szkoły tańca?

Wyboru szkoły tańca można dokonać na podstawie różnych kryteriów. Warszawscy pasjonaci tańca towarzyskiego, (lub Ci, dla których pierwszy taniec, to po prostu ważna kwestia podczas wesela), przy swoim wyborze najprawdopodobniej będą kierować się opiniami i ocenami innych osób korzystających wcześniej z lekcji tańca w danej szkole. Jednak jeśli pierwszy taniec nie stanowi tak ważnej kwestii, narzeczeni będą kierować się takimi kryteriami, jak odległość studia tańca od miejsca zamieszkania, czy np miejsca pracy. Przykładowo, mieszkańcy Ursynowa zapewne zdecydują się na kurs tańca w Ursynowie, czy na Mokotowie, zamiast szukać swojej szkoły tańca na Woli albo Bielanach. Nie oznacza to wcale, że wybrane przez nich konkretne studio tańca będzie gorsze, tylko dlatego, że decyzja ta była zmotywowana innymi kryteriami. Najważniejsze, aby dokonywać wyboru według własnych potrzeb.

Studia tańca w Warszawie

Decydując się na lekcje tańca we Warszawie, otrzymujemy od stolicy nieograniczone możliwości, a studia tańca znajdziemy dosłownie wszędzie na wyciągnięcie ręki. Warszawska Akademia tańca, studio tańca Riviera, czy Fen to zaledwie kilka najczęściej wybieranych szkół tańca towarzyskiego we Warszawie. Warto jednak zaznaczyć, że w samym centrum i okolicach znajduje się kilkadziesiąt szkół tańca, które tylko czekają na kolejne pary roztańczonych nóg. Stolica nie zapomina również o mieszkańcach dzielnic oddalonych od centrum miasta. Wspomnianą wcześniej "Rivierę", czy "Akademię tańca" znajdziemy także na Ursynowie. Na Bemowie narzeczeni mogą odbyć swój kurs pierwszego tańca m.in. w studiu tanecznym "Duet". Natomiast mieszkańcom północnej części Warszawy, stolica proponuje takie szkoły tańca, jak "Danceweek" znajdujący się w Targówku, czy "Szkoła tańca Hakiel" na Warszawskiej Białołęce.

Kurs tańca w Warszawie

Czym jest kurs tańca weselnego w Warszawie?

Kurs pierwszego tańca przeznaczony jest dla par planujących ślub i chcących przygotować się do pierwszego tańca wykonywanego podczas swojego przyjęcia weselnego. Został stworzony, aby umożliwić naukę najbardziej popularnych kroków tańców towarzyskich, najczęściej wykorzystywanych na weselach.

Pierwszy taniec w Warszawie - jaki styl wybrać?

Najlepiej, jeśli pierwszy taniec jest dopasowany zarówno do marzeń, charakterów, jak i możliwości tanecznych młodej pary. Marzeniem jednych państwa młodych będzie zatańczyć uroczystego walca angielskiego na ostatnim piętrze pałacu kultury, zaś drudzy zdecydują się na coś żywiołowego, jak jive, czy swing. Dlatego, jeśli wybrany przez nas styl tańca jest mało popularny, nie należy się tym przejmować. W obecnych czasach szkoły tańca oferują naprawdę wiele możliwości i bez problemu jesteśmy w stanie zapisać się na lekcje tanga, tańców łacińskich, a nawet tańców retro. Dla przykładu, na Nowym Świecie można znaleźć "Warsaw Salsa Club", w którym, jak sama nazwa wskazuje, istnieje możliwość zapisania się na kurs salsy.

Indywidualne lekcje tańca a grupowe zajęcia taneczne w Warszawie

Zapisując się na kurs tańca, możemy wybrać lekcje indywidualne, lub grupowe zajęcia zorganizowane. Osobom bardziej wymagającym lub takim, które zwyczajnie nie mają ochoty dzielić się swoimi umiejętnościami tanecznymi z innymi parami, poleca się zajęcia indywidualne. Dzięki wyborowi tego rodzaju kursu narzeczeni mają pewność, że cała uwaga instruktorów, poświęcona jest rozwojowi ich umiejętności. Dodatkowo indywidualny system nauczania, umożliwia ułożenie spersonalizowanej choreografii (i szybsze opanowanie jej), do wcześniej wybranej przez młodą parę muzyki. Zajęcia grupowe, to zdecydowanie rzadziej wybierana przez młodą parę forma nauki tańca. Jednak wcale nie musi być ona gorsza, jest po prostu inna. Takie zajęcia odbywają się w kameralnych grupach i są świetną okazją do nawiązania nowych znajomości. Dlatego też idealnie sprawdzą się dla tych par, które mają dość luźny stosunek do przyjęcia weselnego, a taniec traktują przede wszystkim, jak dobrą zabawę.

Szkoły tańca dla dorosłych w Warszawie


Gdzie kontynuować przygodę z tańcem w Warszawie?

Naukę pierwszego tańca możemy rozpocząć w większości szkół tańca towarzyskiego.  Istnieje więc duża szansa, że w wybranej przez nas szkole, prowadzone są różnego rodzaju zajęcia taneczne. Zatem, gdyby okazało się, że podczas przygotowań do wesela odkryliśmy w sobie zamiłowanie do tańca, możemy później poszerzyć swoje umiejętności zapisując się na inny kurs. Możliwości jest wiele, od innych tańców towarzyskich poprzez taniec współczesny, nowoczesny, do popularnego teraz pool dance. 

Szkoły tańca we Warszawie z kartą multisport 

Obecnie coraz więcej szkół honoruje karty multisport, a grono korzystających z nich osób stale rośnie. Jeżeli sami jesteśmy posiadaczami karty multisport, warto sprawdzić, czy w wybranej przez nas szkole tańca będziemy mogli z niej skorzystać. I chociaż szczególną popularnością cieszą się kursy tańca dla par, karta multisport umożliwia nam również dużo innych opcji, takich jak lekcje tańca dla singli, czy kurs tańca użytkowego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Komentarze

Więcej polecanych artykułów

Pierwszy taniec Szczecin

Pierwszy taniec Szczecin

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość
Pierwszy taniec Katowice

Pierwszy taniec Katowice

Chcesz pięknie zatańczyć na weselu? ☝ Zdecyduj się na kur...

Przeczytaj całość